W obiektywie - Aster Lubaczów

Idź do spisu treści

Menu główne:

W dniu 13.10.2018 w siedzibie Domu Działkowca odbyło się spotkanie z p. Krzysztofem Szpytem Burmistrzem Miasta Lubaczowa. Wbrew oczekiwaniom wszelkich malkontentów, nie była to tylko "kiełbasa wyborca". Tematyka mityngu dotyczyła przede wszystkim planów związanych z przyszłościowym zagospodarowaniem terenów wokół ogródków działkowych. Szeroko idący wzrost urbanizacyjny miasta pociągnie za sobą wdrażanie nowych, niezagospodarowanych połaci oraz rozszerzenie ich infrastruktury.  W tłumaczeniu na język odbiorcy: podciągnięcie wody do ROD "Aster", zalew rekreacyjny, droga dojazdowa, nowy most, trasa rowerowa, kanalizacja. Jak widać plany bardzo ambitne, ale do zrealizowania.  Kaczka dziennikarska niesie, że w  kuluarach p. Burmistrz bardzo pozytywnie wyrażał się o zaangażowaniu i obywatelskiej aktywności Braci Działkowców. W końcu, jak powiedział jeden z uczestników (p. Bronisław Wagner), to prawie 500 działkowców razy dwa - przel;iczając na głosy wyborcze. Dziękujemy za liczne przybycie, a Panu Burmistrzowi sukcesów wyborczych i stuprocentowej realizacji planów, zwlaszcza tych związanych z Ogrodem Działkowym.
W dniu 10.08.2017 r. dokonano długo oczekiwanej regeneracji drogi wjazdowej przy bramie nr 2 oraz częściowej poprawy powierzchni parkingu przy Domu Działkowca. Do trzech razy sztuka - poprzednie dwa podejścia spaliły na panewce. Niestety ubiegłotygodniowa pogoda w kratkę uniemożliwiła podjęcie robót naprawczych. Specjalistyczny sprzęt uzupełnił braki w strukturze powierzchni traktu kładąc trójskładnikową warstwę wypełniającą. Zwiększy to znacząco wytrzymałość powierzchni użytkowej, jak również poprawi komfort jazdy. Całością prac nadzorował p. Prezes Kamil Matkowski przy doraźnej pomocy naszego Gospodarczego p. Jana Hassa. Tradycyjnie już umieściłem parę fotografii.
W dniu 28.07.2017 w Domu Działkowca odbyło się kolejne zebranie Zarządu ROD "Aster". Tym razem postanowiłem uwiecznić co nieco - jakoby z dziennikarskiego obowiązku. Dla niektórych z Państwa, być może po raz pierwszy, ukazał się obraz tego skromnego, niewielkiego pomieszczenia zwanego dalej WIELKĄ IZBĄ NARAD. Panuje tu iście przyjazny i pracowity klimat, w którym załączeni na fotografiach Wasi Wybrańcy z pełną powagą analizowali realizację zadań miesiąca lipca, jak również planowali dalsze, perspektywiczne kroki. Naturalną rzeczą jest, że zebraniem Zarządu kieruje Prezes p. Kamil Matkowski. Odpowiedzialność za pełną dokumentację takich zebrań spoczywa na barkach Sekretarza Zarządu p. Adama Szałańskiego. Panowie Marian Niżnik oraz Jan Hass odpowiadają za sprawy związane z elektryfikacją ogrodu, techniczną sprawność wszelkich urządzeń itp. Ciało doradcze (notabene powabne) w osobie p. Zdzisi Kolbuch cenione za racjonalny obiektywizm i trafność uwag dotyczących znajomości spraw Ogrodu. Na koniec - bez większych uwag o swojej skromnej osobie. Pozdrawiam Ryszard Bajorski V-ce Prezes. 

Słowo się rzekło ... a w dobrym tonie jest to, aby za słowem szły czyny. Jak Państwo zapewne zauważyli (ci posiadający działki w sąsiedztwie) a pozostali na załączonych fotkach - ruszyła akcja wymiany ogrodzenia od strony Parkingu Głównego do Bramy Nr 1 ... Na pierwszy rzut oka widać przemyślaną i solidną pracę wykonawców. Od razu ogród działkowy nabrał wyglądu dobrze zagospodarowanego poletka. Nie muszę chyba dodawać, że ta część tegorocznych inwestycji (choć nie tylko) jest oczkiem w głowie Naszego Prezesa - przecież Pańskie oko konia tuczy - jak mawiali nasi ojcowie.
Bardzo dobrym pomysłem była renowacja dróg wjazdowych przy bramach Nr1 i Nr3. Odpowiednio zamówiony sprzęt w pierwszej kolejności zniwelował różnicę pomiedzy środkową częścią drogi a koleinami - w koleinym etapie równomiernie rozplantował materiał - żużel. Opady deszczu powinny dopełnić formalności. Uprasza się osoby - zwłaszcza te, które posiadają zezwolenia na wjazd - aby do minimum korzystały z przejazdu po wymienionych drogach.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego